Поромівська громада
Волинська область, Володимир-Волинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційне повідомлення Про громадське обговорення рішення сесії Поромівської сільської ради «Про пониження ступеня та перейменування Старолішнянської гімназії Поромівської сільської ради шляхом пониження ступеня та затвердження статуту

Дата: 30.08.2023 14:42
Кількість переглядів: 267

Фото без описуІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

ПРО ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ РІШЕННЯ ПОРОМІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ «ПРО ПОНИЖЕННЯ СТУПЕНЯ ТА ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ СТАРОЛІШНЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ПОРОМІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОГО  РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ШЛЯХОМ ПОНИЖЕННЯ СТУПЕНЯ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ СТАТУТУ У НОВІЙ РЕДАКЦІЇ»

(станом на 25.08.2023)

 

     Відповідно до статті 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту” Поромівською сільською радою оголошується громадське обговорення проекту рішення «Про  пониження ступеня та перейменування Старолішнянської  гімназії Поромівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області та затвердження Статуту у новій редакції»

   Відповідно до даної статті рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник .

   Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та /або суспільства.

  Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

     Для започаткування та проведення освітньої діяльності комунального ліцею засновник має забезпечити відповідність такого закладу освіти вимогам, що визначені цим Законом, положенням про ліцей та ліцензійними умовами, у тому числі щодо:

 • функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів);
 • функціонування ліцею як окремої юридичної особи, відокремленої від початкової школи та гімназії, крім випадків, визначених цим Законом;
 • забезпечення здобуття учнями профільної середньої освіти відповідно до профілів навчання з навчальним навантаженням та з можливістю обрання учнями навчальних предметів (інтегрованих курсів, інших освітніх компонентів) в обсягах, що визначаються законодавством;
 • створення безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього середовища відповідно до вимог законодавства;
 • підвезення (у разі потреби) учнів і педагогічних працівників до закладу освіти (місця навчання, роботи) та у зворотному напрямку до місця проживання (за потреби) на відстань, що визначається законодавством;
 • забезпечення проживання учнів у пансіонах у разі, якщо час їхнього доїзду до ліцею буде більше норми, визначеної законодавством;
 • забезпечення учасникам освітнього процесу вільного і безоплатного бездротового доступу до мережі Інтернет з характеристиками, що відповідають вимогам законодавства, у приміщеннях закладу освіти, у тому числі у пансіоні;
 • забезпечення здобувачів освіти харчуванням у порядку та відповідно до вимог, визначених Кабінетом Міністрів України;
 • відповідності іншим вимогам, визначеним законодавством.

   Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу.

З метою задоволення духовних потреб громадян приватні заклади освіти, зокрема засновані релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку, мають право визначати релігійну спрямованість своєї освітньої діяльності.

   Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

    У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні.

    Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

      Реорганізація і ліквідація спеціальних закладів загальної середньої освіти допускаються лише після погодження проєкту відповідного рішення засновника центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Заклади загальної середньої освіти можуть бути передані засновниками у комунальну чи державну власність відповідно до законодавства.

  Найменування організатора громадського обговорення: Поромівська сільська рада.

Мета: врахування думки жителів Поромівської територіальної громади при прийнятті рішень щодо пониження ступеня та перейменування Старолішнянської  гімназії Поромівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області та затвердження Статуту у новій редакції

 Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення проєкту рішення Поромівської сільської ради, а саме:

«ПРО ПОНИЖЕННЯ СТУПЕНЯ ТА ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ СТАРОЛІШНЯНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ПОРОМІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОГО  РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ШЛЯХОМ ПОНИЖЕННЯ СТУПЕНЯ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ СТАТУТУ У НОВІЙ РЕДАКЦІЇ»

       Поромівська сільська рада працює відповідно до Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні”, пунктом 30 статті 26 якого передбачено, що реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

        Оптимізація мережі закладів освіти Поромівської сільської ради – це процес удосконалення структури закладів освіти та форм організації освіти  на основі врахування потреб і особливостей територіальної громади з метою створення при наявному обсязі ресурсів максимально сприятливих умов для навчання і виховання школярів.

Основною метою оптимізації освітньої мережі територіальної громади є:

 • створення необхідних умов для реалізації конституційного права громадян на освіту, безоплатного забезпечення кожній молодій людині повної загальної середньої освіти відповідно до вимого державного стандарту;
 • підвищення якості освіти та її відповідність сучасним стандартам на основі ефективного використання потенціалу ресурсів кожного освітнього закладу.

Оптимізація має вирішити важливі соціально-освітні завдання:

 • підвищення якості освіти і економічної ефективності функціонування закладів освіти;
 • покращення доступу дітей і молоді незалежно від місця проживання до якісної освіти;
 • урізноманітнення форм організації освіти й виховання;
 • забезпечення варіативності освітніх послуг з урахуванням індивідуальних запитів учнів, зокрема осіб з особливими освітніми потребами, обдарованої молоді;
 • забезпечення концентрації й ефективного використання матеріальних, кадрових та фінансових ресурсів регіону для підвищення ефективності освітнього процесу.

  Процес оптимізації освітньої мережі враховує демографічну ситуацію, прогнозування дитячих контингентів, соціально-економічні умови громади і розглядається в комплексі вибору різних типів закладів і форм організації освітнього процесу: опорна школа, школа відповідного типу, ексернатна, індивідуальна, дистанційна форма навчання тощо. У разі відсутності можливості забезпечити функціонування закладу освіти у населеному пункті з малою кількістю дитячого контингенту, засновник планує забезпечити гарантований підвіз здобувачів освіти до функціонуючих закладів освіти або проживання в пансіонаті.

   Сьогодні на території Поромівської сільської ради функціонує 6 закладів загальної середньої , 4 заклади дошкільної освіти, з них:

 • два  ліцеї;
 • три гімназії;
 • одна початкова школа;
 • чотири  заклади дошкільної освіти.

     Станом на 5 вересня 2023 року в закладах загальної середньої освіти навчається 659 учнів, середня наповнюваність 11.8, у 2022-2023 навчальному році в школах навчалося 678 учнів, середня наповнюваність 12.6. У закладах дошкільної освіти виховується 57 дитина в 3 різновікових групах. У Старолішнянській  гімназії у 2023-2024 н.р.  за проектром має навчатися навчається 65 учнів у 9 класах, середня наповнюваність  7.2.

      Школи з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівнянні з розрахунковою є найбільш затратними комунальними закладами (у перерахунку на одного учня). Пункт 28 Порядку  складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ  від 28.02.2002 №228, встановлює, що витрати на утримання установи повинні бути приведені у відповідність з бюджетними асигнуваннями.      Надмірні витрати на утримання ЗЗСО позбавляють  можливості інвестувати кошти громади у розвиток шкіл, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг. За даними Міністерства фінансів України середні  витрати по Україні на підготовку одного учня у 2022 фінансовому році становили 24.7 тисяч гривень.

 За даними Міністерства фінансів України видатки на одного учня в 2022році закладів загальної середньої освіти Поромівської територіальної громади становили:

 Бужанківський ліцей імені Миколи Корзонюка - 43 тисячі 888 гривень;

Поромівський ліцей - 38 тисяч 165 гривень;

 Старолішнянська гімназія – 71 тисяча 104 гривні;

Будятичівська гімназія - 36 тисяч 105 гривень;

Морозовичівська гімназія -34 тисяч 971 гривня;

Бортнівська початкова школа - 32 тисячі 710 гривень.

 Середній показник у Волинській області- 24 тисяч 687 гривень; середній показник в Україні- 24тисячі 700 гривень.

    Як видно з аналізу, вартість навчання одного учня в Старолішнянському ліцеї становить 71 тисяча 104  гривні та є найбільшою в Поромівській територіальній громаді.

    Створення єдиної територіальної громади надало жителям наших сіл широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою, яка в кінцевому рахунку допоможе підвищити якість освітніх послуг і заощадити кошти громади.

       Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб  учнів та вихованців. Рішення, прийнятті Поромівською сільською радою щодо оптимізації закладів освіти, поширюватимуть свою дію для всіх учасників освітнього процесу.

        До участі в обговоренні пониження ступеня та перейменування Старолішнянської гімназії запрошуються всі мешканці Поромівської територіальної громади.

     Відповідальна за проведення  громадського обговорення – начальник відділу освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту КОВАЛЬЧУК Галина Миронівна.

       Свої зауваження та пропозиції просимо надсилати   з 01 вересня 2023 року до  01  вересня 2024 року на поштову адресу: вул. Тимовського, 15 село Поромів Володимир-Волинського району Волинської області та електронну адресу: poromiv-vosksms@ukr.net

       Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення  громадського  обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором.

         Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Поромівської сільської ради.

    Проєкт рішення для громадського обговорення додається.

 

Начальник відділу                                                     Галина КОВАЛЬЧУК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь