Щодо дотримання вимог техніки безпеки у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній електропередач

Дата: 21.02.2023 09:45

З метою виконання Законів України «Про ринок електричної енергії», «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів», постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1455 « Про затвердження Правил охорони електричних мереж», а також з метою підвищення надійності електропостачання, дотримання вимог техніки безпеки у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній електропередачі, зменшення збитків від стихійних явищ та усунення порушень законодавства в галузі електроенергетики просимо: 1.Поінформувати фізичних та юридичних осіб про: - заборону висадки дерев та самовільної забудови в охоронних зонах ліній електропередачі; -заборону масового спалення сухої трави та очерету, що може привести до вимкнення ліній електропередачі від низової пожежі через іонізоване повітря; -необхідність не залишати необроблені поля із сухою травою, оскільки пожежонебезпечний період настає у березні-травні при масовому спаленні сухої трави. 2. Провести роз’яснювальну роботу з фізичними та юридичними особами, землекористувачами щодо їх відповідальності, згідно з чинним законодавством України, за неналежне утримання зелених насаджень та збереження електричних мереж. 3. Провести роз’яснювальну роботу з фізичними та юридичними особами, які займаються прийомом металобрухту щодо недопустимості прийому конструктивних елементів повітряних ліній електропередачі. 4. Сприяти працівникам філій ПАТ «Волиньобленерго» та НЕК «Укренерго» у розчищенні трас і вирубці окремих дерев у місцях загального користування, де проходять лінії електропередачі.